Sprzęgła Sachs

Firma Sachs to niemiecki producent wysokiej klasy części przeznaczonych na rynek zamienników oraz wykorzystywanych do produkcji samochodów seryjnych. Marka wchodzi w skład ZF Group i współtworzy ją wraz z takimi producentami jak Lemforder czy Boge. Części firmy Sachs trafiają najczęściej jako pierwszy montaż (OEM) do samochodów takich marek jak VW (cała grupa VAG), BMW czy Mercedes-Benz.

Początek działalności przedsiębiorstwa to rok 1895. Od tej chwili istotą działalności firmy stała się produkcja części do pojazdów. Podzespoły te cieszyły się ogromną popularnością oraz znakomitą renomą wśród kupujących. Nazwa firmy pochodzi od nazwiska jednego z jej założycieli – Ernsta Sachsa. 1929 rok to ważny moment w historii firmy. Właśnie wtedy rozpoczęta została produkcja zestawów oraz poszczególnych elementów sprzęgła. Sachs po dzień dzisiejszy specjalizuje się w produkcji oraz dystrybucji właśnie tego podzespołu należącego do układu przeniesienia napędu.

Obecnie oprócz praktycznie wszystkich elementów wykorzystywanych w sprzęgłach samochodowych firma sprzedaje również takie części jak mechanizmy korbowe, części do skrzyni biegów, mocowanie kolumn amortyzatora, wentylatory chłodnicy, amortyzatory, sprężyny zawieszenia oraz komplety zawieszenia do wielu modeli samochodów wiodących marek.

Jakość oraz wytrzymałość dostępnych w sprzedaży części pochodzących od tego producenta sprawia, że firma cieszy się stale rosnącą popularnością wśród nawet najbardziej wymagających klientów.