Sprzęgła Aisin

Firma Aisin to jeden z czołowych producentów części samochodowych przeznaczonych na pierwszy montaż. Posiada ponad 190 filii na całym świecie i zatrudnia łącznie blisko 95 tysięcy pracowników. W ofercie marki można znaleźć szeroki wybór części samochodowych do praktycznie każdego podzespołu znajdującego się w aucie. Specjalizuje się w produkcji elementów i części zamiennych do układów napędowych, nadwozia, hamulców, podwozia oraz osprzętu silnika.

Aisin jest częścią grupy Toyota i to właśnie produkcja części do tej marki samochodów jest głównym kierunkiem działalności firmy. W zakładach przedsiębiorstwa wytwarzane są m.in. skrzynie biegów do Toyoty Prius. Produkty oferowane przez firmę znane są oraz cenione za najwyższą jakość oraz ogromną trwałość. Znakomicie sprawdzają się w nowoczesnych, wymagających konstrukcjach samochodowych.

Firma posiada własną historię. Powstała w 1949 roku w Japonii i początkowo produkowała maszyny do szycia. Wraz z rozwojem branży motoryzacyjnej postanowiono rozwijać się właśnie w tym kierunku. Z czasem oraz rosnącym zapotrzebowaniem na części samochodowe firma rozpoczęła ekspansję na rynki zagraniczne. Tak powstały hale produkcyjne w USA, Australii oraz w Europie. Dziś firma Aisin należy do jednej z największych światowych korporacji i cieszy się znakomitą renomą wśród klientów poszukujących najwyższej jakości części do samochodów różnych marek.